Zákaznická linka - 603 549 799

O nás

 Historie firmy

SAAB

Po několikáté návštěvě Švýcarska v roce 1995 padlo definitivní rozhodnutí. Auta tu jsou moc krásná a kvalitní na to, aby zde zůstávala a neudělala radost mnoha lidem u nás doma, v Čechách. A proto jsme začali s navazováním kontaktů s prodejci automobilů a v průběhu času se podařilo navázat výbornou spolupráci s autohausy, garážemi, prodejci a pojišťovnami ve švýcarských oblastech Graubunden, St. Gallen, Aarau, Luzern, Bern, Zurich, Winthertur, Basel, Lausanne a Geneva. V roce 1996 byla založena firma, podnikající na základě živnostenského oprávnění, která se začala věnovat dovozu automobilů ze Švýcarska. Jak šel čas, a počet spokojených klientů rostl geometrickou řadou, stalo se nutností založení společnosti s ručením omezeným. Po několika pokusech při vymýšlení názvu společnosti kombinací některých klíčových slov posloužila částečná znalost latiny a jméno firmy bylo na světě.

ADUSUM - "potřebný", "pro potřebu někoho"

Společnost byla zapsána u Obchodního soudu v Praze v únoru roku 1999 a od této doby se začal dovoz a prodej vozů odehrávat pod hlavičkou ADUSUM - Centrum Autoslužeb. S ohledem na rozšiřující se aktivity společnosti byla v létě 2002 založena společnost ADUSUM LEASING, s.r.o. se základním jměním 500t.Kč poskytující mimo jiné služby v oblasti financování nákupu automobilů se specializací na švédské vozy Volvo a Saab. V prosinci roku 2002 byl proveden zápis ochranné známky do rejstříku ochranných známek na Úřadu průmyslového vlastnictví a ADUSUM® se stala ochrannou známkou společnosti ADUSUM,s.r.o. Od roku 2002 se společnost prezentuje jako ADUSUM - servis a prodej vozů VOLVO/SAAB

Firma ADUSUM Rok 2005 se stal zlomovým v historii společnosti. Otevření provozovny v září roku 2005 v areálu Letov na Praze 9 se ukázalo jako výborné rozhodnutí majitelů firmy, díky kterému se nabídka služeb rozšířila o kvalitní servis vozů VOLVO a SAAB, prodej nových i použitých náhradních dílů VOLVO a SAAB a také pneuservis. Neustále se rozšiřující skupina spokojených zákazníků čítající stovky "saabistů" a "volvistů" nás postavila před další výzvu v podobě rozšiřování řad zaměstnanců a spolupracovníků. Nárůst během prvních dvou let činil více než 260%. V polovině roku 2007 se na chodu firmy podílelo již 11 zaměstnanců a spolupracovníků. Dalších 6 externích firem se podílí na zajištění klempířských a lakýrnických prací. Mezi dodavateli nových náhradních dílů došlo k výběru pěti strategických partnerů zajišťujících včasné dodávky kvalitních náhradních dílů předních evropských výrobců za velmi výhodné ceny pro cílové zákazníky. Stávající činnost byla rozšířena o půjčovnu vozů SAAB a půjčovnu střešních nosičů THULE. Přijímání platebních karet EuroCard/MasterCard, VISA, American Express a Dinners Club je jen dalším z důkazů komplexnosti námi nabízených služeb. V první polovině roku 2008 došlo k dalšímu rozšíření nabízených služeb a to o asistenční službu ADUSUM assistance 24/7, která je všem našim zákazníkům pro případ poruchy nebo nehody k dispozici 24hodin denně 7dní v týdnu. V březnu 2009 jsme získali exkluzivní zastoupení švédské značky BSR pro Českou republiku.

VOLVO v terénu

Díky naší práci jsme měli možnost poznat stovky modelů vozů světových výrobců automobilů. Porovnávat jejich plusy i mínusy, pozitiva i negativa. Tato poznávání nás dovedla ke zjištění, že jen velmi málo vozů v sobě umí skloubit kvalitu s bezpečností, bezpečnost s životním stylem, životní styl s originalitou, originalitu s nejnovějšími technologiemi a tyto technologie s důrazem na péči o životní prostředí. Neméně důležitým zjištěním je evidentní touha výrobců takovýchto značek zůstat sami sebou v prostředí kvantitativní produkce většiny ostatních výrobců automobilů což se s ohledem na globalizaci planety jeví jako čím dál složitější úkol. Na nás zákaznících je, zda dáme přednost všednosti, stereotypu a šedi či zda se přikloníme k originalitě, kvalitě a krásným dnům v naší vlastní režii. Pokud prodáváte zboží a nabízíte služby o jejichž kvalitách jste sami přesvědčeni stane se práce zároveň vaším koníčkem. To je i náš případ :) a zároveň důvod, proč jsme připraveni se s Vámi o veškeré naše poznatky podělit a o Vás a Vaše plechové miláčky pečovat.

Proč automobily ze Švýcarska?

V prvé řadě je nutno podotknout, že Švýcarsko je bohatá země plná bohatých lidí, kteří nemají důvod slevovat ze svých nároků. A od této skutečnosti se vše odvíjí - kvalitní silnice, nadstandardně vybavené vozy, mnoho kvalitních úprav a doplňků, pravidelný servis u autorizovaného dealera vyznačený v servisní knížce, garance ujetých km, garance počtu majitelů a garance původu vozu. Ve Švýcarsku se nesetkáte s nabídkou vozu opraveného po totální havárii. Ani drobné havárie se většinou neřeší opravou nýbrž prodejem havarovaného vozu do zahraničí někam do zemí bývalého východního bloku. Díky těmto skutečnostem tak každý za své peníze dostává co mu právem náleží - kvalitu, garanci a jistotu což se bohužel o většině v Čechách nabízených vozů říci nedá. Během našeho podnikání jsme byli oslovováni řadou prodejců automobilů z Rakouska, Německa, Belgie, Holandska, Francie, Španělska, Itálie a Spojených Států. Některými jsme byli oslovováni tak intenzivně, že jsme se vydali na obhlídku případných nových obchodních partnerů. Nikdy jsme se však nevrátili s tak příjemnými pocity, jako z našich cest do Švýcarska. Zůstávám optimistou a věřím, že tomu tak i nadále zůstane, a že Vy, naši zákazníci kvalitu vozů dovezených ze Švýcarska oceníte.

Jaké automobily prodáváme? 

Díky našim dobrým zkušenostem s prodejem kvalitních vozů dovezených ze Švýcarska si Vám můžeme dovolit k základní záruce na skryté vady nabídnout nadstandartní záruku na hnací trakt vozu - motor, převodovku a hnací nápravu v délce trvání 6 měsíců nebo 10.000km, která je zahrnuta v základní ceně prodávaného vozu! Dále je na všech námi prodávaných vozech provedena celková kontrola technického stavu s vystaveným protokolem. U většiny vozů v naší nabídce je provedena nová servisní prohlídka s veškerými potřebnými, nejen výrobcem předepsanými úkony, čímž budoucí majitel získává vůz bez nutnosti dalších investic. Všechny námi dovezené automobily mají novou STK i ME platnou dva roky. Ke každému námi prodávanému vozu získáváte prémii v podobě slevy ve výši 15% na veškeré produkty BSR - http://www.BSRczech.cz/

Od září 2008 nabízíme nové vozy SAAB za bezkonkureční ceny dovážené ze švédského Trollhattanu. Díky každodenní obměně nabídky zasíláme nabídku těchto vozů na vyžádání. Příklady cen: Nový Saab 9-5 Sport Combi 2.0t BioPower 627.000Kč vč. DPH. Nový Saab 9-3 SportCombi 1.8i 494.000Kč vč. DPH. Nový Saab 9-3 TurboX 1.053.000Kč vč. DPH. Změna cen vyhrazena! Ukončeno 2010

Od března 2009 nabízíme nové vozy VOLVO za bezkonkurenční ceny dovážené přímo ze Švédska. Díky každodenním změnám v seznamu zasíláme aktuální nabídku těchto vozů na vyžádání. Ukončeno 2013

Od dubna 2009 se naše společnost stala oficiálním distributorem a montážním místem produktů švédské společnosti BSR Svenska AB pro Českou republiku. BSR nabízí optimalizaci výkonu motoru vozů VOLVO, SAAB, AUDI, VW, SEAT, SKODA, BMW, FORD, OPEL .... na špičkové světové úrovni, nerezové sportovní výfukové systémy, sportovní filtry a řadu dalších produktů. Více se o těchto výrobcích dozvíte na www.BSRczech.cz . BSR a média čtěte zde

V březnu 2010 jsme provedli rekonstrukci kancelářských prostor s důrazem na funkčnost, využitelnost prostoru, design a příjemné prostředí pro zákazníky. Jak se nám to povedlo můžete posoudit při návštěvě u nás nebo ve fotogalerii níže na této stránce.

 

Díky rozšiřování aktivit společnosti dochází od 15.7.2010 ke změně názvu na ADUSUM plus, s.r.o.

Na podzim roku 2010 jsme provedli zateplení budovy spolu s novou fasádou. Montáž nových vstupních hliníkových vrat příjemným způsobem zakončilo celkovou modernizaci prostor.

 

V říjnu 2011 slavíme v ADUSUM další významný úspěch! Díky výraznému prodejnímu úspěchu s produkty BSR na českém trhu příchází další výzva: ADUSUM se stává exkluzivním distributorem švédských produktů BSR i na Slovensku.

Červenec 2013 - v ADUSUM moc dobře víme, jak důležitá je bezchybně prováděná údržba a servis vozů, zajišťující jejich bezpěčný provoz. Proto jsme se rozhodli pořídit nejmodernější dostupné zařízení pro měření sbíhavosti náprav, tzv. geometrii. Výrobcem geometrie je americká společnost HUNTER s dlouholetou tradicí a obrovskými zkušenostmi jak na poli zařízení pro měření geometrií dopravních prostředků, tak např. z oblasti tenisu, kdy si hráči mají možnost vyžádat tzv. jestřábí oko, které jasně a s milimetrovou přesností určí dopad tenisového míčku.

Zaškolení mechanici ADUSUM Vám nyní dokáží během velmi krátké doby nejen změřit aktuální nastavení náprav vozu s grafickým barevným výstupem, ale díky mnohaletým znalostem a zkušenostem podvozek správně nastavit dle parametrů danných výrobcem konkrétního vozu. Technici firmy HUNTER Engineering Company doporučují provádět změření geometrie náprav minimálně 1x ročně, ideálně však vždy při přezouvání pneumatik (letní/zimní).

Leden 2015 - ADUSUM se stává distributorem sportovních vzduchových filtrů JR pro Českou republiku. Garantovaná životnost filtru? 1.000.000km! Tyto filtry z nekonečné bavlněné příze se pouze perou a pro další bezchybné používání napouštějí speciálním olejem. Nemusí se měnit! Filtrační schopnost těchto filtrů je 99.00% všech částic do velikosti 2.8micronu - ověřeno nezávislou zkušebnou TUV Germany. Díky snížení rezistence získá motor při použití těchto filtrů požadované množství vzduchu v kratším čase, čímž se zkrátí odezva na sešlápnutí plynového pedálu a zvýší se výkon motoru o 3-4 koně. Filtry se instalují do stávajících filtrboxů a jsou vyráběny ve Francii.

 

Březen 2015 - přední švédský výrobce nerezových výfukových systémů Ferrita vstoupil na český trh prostřednictvím naší firmy ADUSUM! S dlouhou historií v motorsportu a řadou vyznamenání, výrábí Ferrita nerezové výfukové systémy pro všechny typy vozidel. S jejich cílem stát se lídrem trhu nerezových výfukových systémů pro osobní vozy, vyvíjejí své systémy s maximálním důrazem na vytvoření osobitého zvukového projevu, který neobtěžuje. U Ferrity neexistují kompromisy v oblasti kvality, nikdy nezapomínají na lidi za volantem a jejich rozmanité potřeby. Právě proto nabízí Ferrita doživotní záruku na veškeré systémy. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Květen 2015 - ADUSUM se stává novým distributorem pro Českou republiku německé firmy celosvětového formátu Eibach. Eibach, založeno 1952 vyvíjí, vyrábí a do celého světa dodává jedny z nejuznávanějších pružin Pro-Kit, kompletní podvozkové sady B12 Pro-Kit, nastavitelné podvozky Sport-Line, stabilizátory Anti-Roll a distanční podložky. Kompletní produktová řada s homologací TUV Germany! Dále Eibach nabízí motocyklové pružiny a pružiny pro Motorsport, kde slaví obrovské úspěchy v národních i mezinárodních soutěžích, jako jsou závody Formule1, WRC, DTM, Quattro performance, NASCAR a další. V pružinách Pro-Kit naleznete komfort jízdy s precizní ovladatelností, což každoročně potvrzují statisíce nových spokojených zákazníků.

Fotogalerie

Kliknutím na fotografii zobrazíte větší náhled fotografie.