Zákaznická linka - 603 549 799

Sportovní vzduchové filtry JR Filters

Sportovní vzduchové filtry JR Filters

Sportovní vzduchový filtr je vstupní brannou k vyššímu výkonu. Motoru dopřává přísun požadovaného množství vzduchu v kratším čase, zkracuje odezvu na sešlápnutí plynového pedálu a u některých modelů přináší také sportovnější zvuk. Homologace TUV, záruka 1.000.000km.
Sportovní filtry zvyšují výkon motoru o cca 3-4HP.
Sportovní vzduchový filtr má menší odpor vzduchu než běžně používané papírové filtry. Jednoduše řečeno, motor běží snadněji a má lepší odezvu na sešlápnutí plynového pedálu. Pokud je u vozu provedena úprava zvýšením jeho výkonu je někdy nezbytné vyměnit obyčejný vzduchový filtr za sportovní, protože motor při plném zatížení vyžaduje přísun většího množství vzduchu.
Sportovní filtr Octavia TDI  Sportovní filtr JR  
Materiálem použitým při výrobě sportovních filtrů jsou unikátní nekonečná bavlněná příze, která dává nejlepší kombinaci nízkého odporu vzduchu, kvalitní filtraci vzduchu a dlouhou životnost. Na obou stranách této textílie je kovová síť pro zpevnění filtru, pro ochranu před mechanickým poškozením a případným nasátím částí filtru do motoru. Filtr je zatavený jemnými rohy vyrobenými z polyuretanu. Filtry jsou omyvatelné a pokud se o ně budete správně starat, jejich životnost je stejná, jako životnost Vašeho automobilu.